Jaka Wyciskarka Wolnoobrotowa do 300 zł – Ranking I Opinie [2024]

Chcesz szybko znaleźć wyciskarkę do 300 zł, która zagwarantuje Ci komfortowe wyciskanie soku? 

Aby przyspieszyć Twoje zakupy, przetestowaliśmy i porównaliśmy najpopularniejsze modele dostępne na rynku na podstawie ich głównych funkcji, cen zakupu i opinii użytkowników.

Czytaj dalej, aby sprawdzić ranking 5 najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych do 300 zł dostępnych w 2024 roku.

Szybkie porównanie [aktualizowane w 2024]

Eldom PJ300 najlepsza wyciskarka do 300 złEldom PJ300

 • Moc: 200 W
 • Pojemność: 1 l
 • Ilość obrotów: 45 obr/min

SPRAWDŹ CENĘ
wyciskarka Zeegma SapZeegma Sap

 • Moc: 150 W
 • Pojemność: 0.9 l
 • Ilość obrotów: 40 obr/min

SPRAWDŹ CENĘ
Philips HR2752/90 najlepsza wyciskarka do cytrusówPhilips HR2752/90

 • Moc: 85 W
 • Pojemność: BRAK
 • Ilość obrotów: BRAK

SPRAWDŹ CENĘ
MPM MSO-12MMPM MSO-12M

 • Moc: 120 W
 • Pojemność: 0,8 l
 • Ilość obrotów: 60 obr/min

SPRAWDŹ CENĘ
wyciskarka wolnoobrotowa Kalorik FE 1003Kalorik FE1003

 • Moc: 120 W
 • Pojemność: 1,2 l
 • Ilość obrotów: 32 obr/min

SPRAWDŹ CENĘ

5 najlepszych wyciskarek do 300 zł

1. Eldom PJ300 - zwycięzca rankingu

Eldom PJ300

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 16/07/2024

Dla kogo:

Eldom PJ300 to zwycięzca naszego rankingu wyciskarek wolnoobrotowych do 300 zł.

Jak na wyciskarkę w tej cenie to radzi sobie nie tylko z wyciskaniem soku z typowych warzyw i owoców, ale można również próbować wyciskać w niej soki z twardszych warzyw [marchew, buraki] i warzyw liściastych [szpinak]. 

Oczywiście nie oczekuj takiej wydajności jak w modelach kilkukrotnie droższych.

Moc wyciskarki wynosi 200 W przy 45 obrotach na minutę.

Dzięki niewielkiej liczbie obrotów wyciskarka nie należy do najgłośniejszych, możesz używać jej z rana, nie martwiąc się, że kogoś obudzisz.

Niewielkie rozmiary gwarantują, że zmieści się w każdej kuchni, a biorąc pod uwagę jej świetny wygląd [korpus wykonany ze stali szlachetnej] możesz śmiało trzymać ją na blacie kuchennym.

Reszta części wykonana jest z tworzywa sztucznego wolnego od bisfenolu A [BPA free] – masz pewność, że żywność nie wejdzie w żadną reakcję z tworzywem.

Do zestawu dołączony jest:

 • pojemnik na miąższ i na sok [obydwa o pojemności aż 1 litra]
 • popychacz z tworzywa sztucznego
 • szczoteczka do czyszczenia
 • krajalnica do jabłek 

Warto również wspomnieć o funkcji reverse, która przydaje się, gdy wyciskaraka zablokuje się [zdarza się to zwłaszcza przy wyciskaniu twardych produktów] – wystarczy że naciśniesz przycisk i po sprawie.

Jeśli chodzi o czyszczenie, to większość części możesz myć w zmywarce [z wyjątkiem korpusu z silnikiem]

Ręczne czyszczenie nie należy do zbyt przyjemnych – model ma dużo części z różnymi zakamarkami, z których ciężko wyciągnąć resztki po wyciskaniu.

Podsumowując w tej cenie naprawdę ciężko znaleźć model, który oferuje tak świetny stosunek ceny do oferowanych możliwościsprawdź dokładną cenę.

Odnośnie minusów:

uciążliwe czyszczenie – zajmuje sporo czasu i to pomimo tego, że większość części możesz myć w zmywarce, brakuje funkcji automatycznego czyszczenia, a specyficzna konstrukcja powoduje, że musisz wyciągnięcie resztek po wyciskaniu zajmuje sporo czasu

 • ślimak nie jest aż tak dobrej jakości, jak w droższych modelach – musisz często używać popychacza, żeby pomóc wyciskarce w wyciskaniu
 • słabej jakości materiały obudowy – pomimo że wyciskarka wygląda bardzo ładnie [stal nierdzewna robi swoje], to czarny plastik niesamowicie łatwo się brudzi
 • brak możliwości regulacji liczby obrotów i gęstości soku

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

2. Zeegma Sap - jeśli chcesz robić musy

wyciskarka-wolnoobrotowa-zeegma-sap

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 16/07/2024

Dla kogo:

Ciekawy model w porównaniu z resztą zestawienia ze względu na możliwość regulacji gęstości soku

Odbywa się to dzięki obecności 3 sit ze stali nierdzewnej, które regulują ilość miąższu, jaka dostaje się do pojemnika z sokiem: 

 • sito z dużymi oczkami – większa ilość miąższu
 • sito z małymi oczkami – mniejsza ilość miąższu
 • bez oczek – idealne do sorbetów

Dzięki temu Zeegma Sap może być używana nie tylko do wyciskania soku, ale także robienia przecierów, koktajli, a smoothie i sorbetów.

Jeśli chodzi o silnik, to jest on typowy dla tego zakresu cenowego – 150 W i 40 obrotów na minutę.

Warto również wspomnieć o miłym dodatku w postaci przenośnego bidonu  o pojemności 0,9 litra – pozwala Ci na zabieranie soków ze Sobą.

Jeśli chodzi o minusy, to typowe dla tej półki cenowej: brak możliwości regulacji ilości obrotów, ślimak słabszej jakości, problemy z wyciskaniem twardych produktów, długi czas wyciskania.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

3. Philips Essence HR2752/90 - najlepsza do wyciskania cytrusów

Philips HR2752/90 najlepsza wyciskarka do cytrusów

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 16/07/2024

Dla kogo:

Nie jest to typowa wyciskarka wolnoobrotowa, ale jeśli chcesz tylko wyciskać owoce cytrusowe [limonki, cytryny, pomarańcze], to Philips Essence HR2752/90 będzie najlepszym wyborem.

Wyciskarka do cytrusów Philips została wyposażona w silnik o mocy 85 W – daje sobie radę z wyciskaniem każdego cytrusa i to nawet jeśli chcesz wyciskać sok dla kilku osób.

Obsługa jest bardzo intuicyjna i prosta. Wystarczy, że przekroisz owoc na połowę i położysz go na stożek, a urządzenie uruchomi się automatycznie. Dzięki temu, że stożek obraca się zarówno w prawo, jak i w lewo, sok wyciskany jest praktycznie do ostatniej kropli.

Wyciskarka do cytrusów Philips HR2752/90 posiada sitko ze stali nierdzewnej, dzięki któremu zarówno miąższ, jak i pestki nie przechodzą do soku – napój jest klarowny.

Warto również wspomnieć o blokadzie kapania i osłonie przeciwkurzowej, która przydaje się podczas przechowywania wyciskarki do cytrusów.

Jeśli chodzi o minusy:

 • duży rozmiar, jak na urządzenie, które zajmuje się tylko cytrusami – wymaga sporej szafki, żeby ją pomieścić
 • brak możliwości kontroli ilości przepuszczanej miazgi
 • lokalizacja dzióbka – nie nadaje się do wysokich szklanek lub kufli, chyba że ją postawisz na jakiejś podstawce

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

4. MPM MSO-12M

MPM MSO-12M

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 16/07/2024

Dla kogo:

Wyglądem przypomina zwycięzcę naszego rankingu. 

Główne różnice, to słabszy silnik i to prawie o połowę – 120 W. Odgrywa, to duże znaczenie zwłaszcza przy wyciskaniu twardszych produktów [marchew, jabłka].

Za to liczba obrotów wynosi 60 na minutę. Dzięki temu soki są wyciskane szybciej. 

Jeśli chcesz głównie wyciskać sok z miękkich produktów, to jest to zdecydowanie przydatne – nikt nie lubi marnować czasu z rana.

Warto również wspomnieć o obecności funkcji reverse, czyli tak zwanego biegu wstecznego, który przydaje się przy zacięciu wyciskarki. 

Do zestawu z wyciskarką MPM MSO-12M dołączone są 2 pojemniki [1 l na sok i 0,8 l na miąższ] i szczoteczka do czyszczenia.

Jeśli chodzi o minusy:

 • słabiej radzi sobie z wyciskaniem twardszych produktów w porównaniu z Eldom PJ300
 • brak możliwości regulacji ilości obrotów

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

5. Kalorik FE1003

Kalorik FE1003

Kliknij poniżej, aby sprawdzić najniższą cenę na dzień 16/07/2024

Dla kogo:

Bardzo podobna wyciskarka do opisanej powyżej. 

Ma przyzwoity silnik o mocy 150 W i 60 obrotów na minutę, który wystarczy do wyciskania nawet twardszych owoców i warzyw. 

Jeśli chodzi o pozostałe funkcje, to wyglądają one praktycznie identycznie, jak opisane powyżej wyciskarki, podobnie jest z minusami.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór:

Poradnik zakupowy

Jeśli jeszcze nie wiesz jaką wyciskarkę wolnoobrotową do 300 zł wybrać, to mam nadzieję, że poniższy poradnik zakupowy pomoże Ci w dokonaniu wyboru.

Jaki rodzaj wyciskarki jest najlepszy?

 • wyciskarki wolnoobrotowe – zwykle mają wąską pionową rurę, przez którą podaje się świeże produkty [najczęściej pokrojone] do komory z obracającym się ślimakiem, sok jest następnie wyciskany przez sitko do pojemnika na sok, podczas gdy miazga trafia do innego pojemnika
 • sokowirówki – działają podobnie do wyciskarek wolnoobrotowych, ale zamiast wału ślimakowego mają bardzo szybko obracające się ostrza
 • wyciskarki do cytrusów – przeznaczone do wyciskania soku z owoców cytrusowych
Wyciskarka wolnoobrotowa do 300 zł sok z marchewki
Jeśli chcesz uzyskać największe stężenie składników odżywczych w łatwo przyswajalnej postaci, to najlepiej wybrać wyciskarkę wolnoobrotową. Jej minusem jest długi czas wyciskania i stosunkowo wysoka cena w porównaniu z sokowirówkami.
 
Sokowirówki są znacznie szybsze i bez problemu radzą sobie z większymi i twardszymi produktami. Niestety praktycznie nie nadają się do wyciskania traw, zbóż, warzyw liściastych. Dodatkowo szybko obracające się ostrza wytwarzają duże ilości ciepła, które może prowadzić do rozkładu niektórych składników odżywczych zawartych w warzywach i owocach.

Na co zwrócić uwagę kupując wyciskarkę do soków

Szybkość

Mierzona w obrotach na minutę (RPM). 

Określa, jak szybko sok jest wyciskany. Zasadniczo im wolniej, tym lepiej, przynajmniej z punktu widzenia jakości soku i wydajności wyciskania. Oczywiście proces wtedy trwa znacznie dłużej.

Moc silnika

Im większa moc silnika, tym więcej soku wyciskarka jest w stanie wycisnąć z warzyw i owoców, a także czy jest w stanie sobie poradzić z twardszymi produktami.

Niestety im większa moc silnika, tym więcej hałasu generuje silnik.

Dodatkowe akcesoria

W tej kategorii cenowej nie ma co liczyć na jakieś wymyślne dodatki, no może poza wyciskarką Zeegma Sap, która posiada 3 sitka o różnej wielkości oczek, dzięki czemu możesz regulować konsystencję wyciskanego soku.

Ale nawet tak proste rzeczy jak popychasz, czy szczoteczka do czyszczenia są bardzo przydatne.

Wymiary

Musisz wziąć pod uwagę, jak dużo miejsca w kuchni masz. Wyciskarki nie należą do małych urządzeń, a trzymanie ich na blacie kuchennym, żeby zbierała kurz, nie należy do zbyt rozsądnych rzeczy.

Gwarancja

Im dłuższa gwarancja tym zasadniczo lepsza jakość wyciskarki, ale w tym przedziale cenowym, to nie ma co liczyć na więcej niż 2 lata.

Podsumowanie

Przy tak wielu modelach obecnie dostępnych na rynku, wybór właściwego staje się naprawdę sporym wyzwaniem.

Mam nadzieję, że ten ranking wyciskarek wolnoobrotowych do 300 zł wraz z opiniami pomogły Ci odpowiedzieć na pytanie: którą wyciskarkę wybrać?

Poniżej jeszcze raz szybkie podsumowanie naszego rankingu:

Facebook
Twitter
Pinterest
Spis Treści [Pokaż]